Цілодобова диспетчерська служба

+38 (045) 984-02-49

+38 (067) 506-43-30

Лічильники води

Лічильники води

 Щодо повірки лічильників води

Повірка розподільних (квартирних) вузлів обліку

 За чий рахунок здійснюється періодична повірка  приладів обліку води?

У зв’язку з прийняттям Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання», Виконавчим комітетом Боярської міської ради проведено коригування тарифів та вилучено з них витрати, пов’язані з обслуговуванням та повіркою  індивідуальних засобів обліку.

Відтак з 01.08.2018р.  повірка та ремонт засобів обліку води, які знаходяться у власності фізичних осіб, здійснюватиметься за кошти абонентів.

Періодичність повірки лічильників

Повірка лічильників є вимогою Закону України “Про метрологію та метрологічну діяльність” (частина друга статті 17) та необхідністю для правильності нарахувань за використану воду.

Повіряти лічильник потрібно раз на 4 роки, що зазначено в паспорті приладу обліку, а також міжповірочні інтервали засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, затверджено наказом Мінекономрозвитку України від 13.10 2016 №1747 (зареєстрований в Мінюсті України 01.11.2016 за №1417/29547).

Які є варіанти здійснення повірки  лічильників холодної води для будинків, де виконавцем послуг є КП «Боярка-Водоканал»?

На сьогоднішній день послуга з повірки лічильника холодної води може здійснюватися наступним чином:

1. З демонтажем приладу обліку та повіркою у спеціалізованій лабораторії.

Здійснюється абонентом самостійно (тільки після виконання розпломбування представником КП «Боярка-Водоканалу»).

Повірку лічильника на стаціонарній проливній установці виконують:

  • ДП «Укрметртестстандарт» м.Київ   вул.Метрологічна,4;
  • ДП «Київоблстандартметрологія» м.Біла Церква   вул.Січневого прориву,84

УВАГА! Розпломбування лічильників виконується тільки представниками КП «Боярка-Водоканал». Самостійно знімати пломбу на водомірному вузлі заборонено! Що робити?

  1. Подати заявку на виклик контролера ВПГ для зняття пломбувального з’єднання : особисто у відділ збуту вул.Білогородська,13 каб.5 або за телефонами: 04598 – 46966 ; 067-507-50-35
  2. Демонтувати лічильник (після зняття пломби та складання акту)
  3. Встановити повірений лічильник води (в разі придатності, підтвердженої спеціалізованою лабораторією) або новий лічильник (з гарантійним терміном придатності)
  4. Подати заявку на виклик контролера ВПГ для опломбування лічильника та надати копію технічного паспорту (новий лічильник) чи свідоцтва про придатність засобу обліку (повірений).

 2. Без демонтажу приладу обліку за допомогою переносної проливної установки

У зв’язку із забороною для КП «Боярка-Водоканал» (як і всім водоканалам України, лист Мінекономрозвитку України від 25.04.2019 № 3421-08/17771-08) здійснювати повірку приладів обліку води з використанням переносної установки, оскільки підприємство не включено до державного реєстру, КП «Боярка-Водоканал» припинило надавати зазначені послуги.

З переліком підприємств, які включені до державного реєстру та уповноважені на проведення повірки засобів вимірювальної техніки (із зазначенням їх контактних даних) можна ознайомитися за посиланням: http://www.me.gov.ua/Documents/List?lang=uk-UA&id=ff698074-ce54-4c93-9aad-1aac53b1a050&tag=DerzhavniiRestrNaukovikhMetrologichnikhTsentriv-MetrologichnikhTsentrivIPovirochnikhLaboratorii-UpovnovazhenikhNaProvedenniaPovirkiZakonodavchoRegulovanikhZasobivVimiriuvalnoiTekhniki-SchoPerebuvaiutVEkspluatatsii