Цілодобова диспетчерська служба

+38 (045) 984-02-49

+38 (067) 506-43-30

Оформлення субсидії

Оформлення субсидії

Процедура оформлення субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг здійснюється Управлінням  соціального захисту населення за місцем реєстрації заявника ( орендарі за місцем проживання)

Постановою Кабінету Міністрів України № 409 від 06.08.2014 року «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування» встановлені єдині для всієї України соціальні нормативи користування послугами на які надаються субсидії:

  • з централізованого постачання холодної води – 4 м3 на 1 особу на місяць;
  • з централізованого водовідведення – 4 м3 на 1 особу на місяць.

Громадяни, яким призначено субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг,зобов'язані щомісячно сплачувати свою обов'язкову частку витрат на оплату цих послуг. У разі коли вартість фактично використаної послуги менша, ніж обов'язкова частка витрат на оплату цієї послуги, громадяни сплачують її фактичну вартість.

Надання раніше призначеної субсидії припиняється за поданням організацій, що надають житлово-комунальні послуги, якщо громадянин, якому призначено субсидію, не сплачує відповідну частку житлово-комунальних послуг, за винятком випадків, пов'язаних із затримкою виплати заробітної плати, пенсії тощо, яка підтверджується відповідними документами.

Постановою Кабінету Міністрів України від 18.08.2017 №609 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України», яка набрала чинності 19.08.2017, внесено зміни до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг (затв. Постановою КМУ від 21.10.1995, № 848).

Внесеними змінами, зокрема до п. 14 Положення , передбачено, що у разі отримання від організацій-надавачів житлово-комунальних послуг інформації про прострочену понад два місяці заборгованість з оплати послуг, загальна сума якої перевищує двадцять неоподаткованих мінімумів доходів громадян (340 грн), субсидія на наступний строк не призначається, про що органи соціального захисту населення інформують особу.

Якщо протягом двох місяців з дати інформування про непризначення субсидії на наступний строк було  документально підтверджено  сплату заборгованості або укладення договору про  її реструктуризації, субсидія призначається з дати закінчення дії попередньої субсидії , в іншому випадку – з місяця, в якому  документально підтверджено про сплату заборгованості або укладення договору.