Цілодобова диспетчерська служба

+38 (045) 984-02-49

+38 (067) 506-43-30

Сміття в каналізації — пряма загроза безперебійності системи водовідведення

Сміття в каналізації — пряма загроза безперебійності системи водовідведення

  • img-slider-1
  • img-slider-2

Щотижня працівники КП «Боярка-Водоканал» ліквідовують понад 20 каналізаційних засмічень, промиваючи під значним тиском тисячі метрів трубопроводів. Причиною цьому, здебільшого, є порушення споживачами правил користування каналізацією. 

Варто зауважити — щодня разом із нечистотами з житлових будинків і підприємств каналізаційними мережами міста завдовжки приблизно 48 кілометрів рухаються тонни побутового сміття, яке згодом потрапляє на решітки каналізаційних насосних станцій. Кількість сміття в стоках, коливається. Інколи за зміну працівники каналізаційних насосних станцій вручну вибирають300–400 кілограм (дивися фотографії).

Звідки ж береться сміття? Основне джерело — унітаз, який мешканці використовують як смітник. Ганчір’я, памперси, засоби особистої гігієни, зіпсовані овочі та фрукти, пакети, навіть рештки мертвої птиці… І це не повний перелік. Влітку викидають багато кісточок від вишні, черешні, кавунів тощо. Вони руйнують решітки, які повинні затримувати великогабаритні відходи.

Харчові та побутові відходи, які потрапляють у каналізацію можуть зупинити роботу, як і внутрішньобудинкових систем, так і роботу мереж водовідведення. Крім того, сміття, яке потрапляє до каналізаційних насосних станцій, значно ускладнює роботу обладнання та персоналу.

На жаль, під час великих злив самовільно знімаються каналізаційні люки;у такий спосіб до системи потрапляє не лише бруд із вулиці, а ще й коробки, залишки шин, пакети, метал, дерево тощо. Непоодинокі випадки скидання в каналізаційні колектори будівельного сміття: плитка, пластик, щебінь, навіть зливають бетон. Ще одна проблема — нелегальні асенізатори, котрі самовільно скидають нечистоти з вигрібних ям до каналізаційної системи, що категорично заборонено.

 Треба пам`ятати, що міська каналізаційна система не призначена для утилізації сміття, і викидати в неї тверді побутові відходи категорично заборонено.

 Що не можна викидати в каналізацію:

 1. Залишки їжі: кістки від риби та м`яса, залишки жиру, зіпсовані овочі та фрукти, огризки, кісточки від вишні та інших плодів, шкірку від кавунів та динь тощо.

2. Засоби особистої гігієни, підгузки.

3. Чайну та кавову заварку.

4. Ганчірки, мочалки, губки для миття посуду.

5.Поліетиленові пакети, залишки від упаковки продуктів.

6.Жувальні гумки, зубну нитку, пластир тощо.

7. Використаний наповнювач від котячого туалету.

8. Мертвих акваріумних рибок, пацюків, хом`ячків тощо.

9. Предмети з пластику, скла, металу.

10. Будівельне сміття.

 

КП «Боярка-Водоканал» закликає мешканців не скидати сміття до каналізації, адже це ставить під загрозу роботу системи водовідведення міста та чистоту навколишнього середовища.